środa, 12 kwietnia 2017

Czasomierze - David Mitchell

  W pewien upalny dzień w 1984 roku piętnastoletnia Holly Sykes ucieka z domu i spotyka starszą panią, która proponuje jej kubek herbaty w zamian za „schronienie”. Minie kilkadziesiąt lat, zanim Holly zrozumie, o jakie schronienie prosiła nieznajoma…
  „Czasomierze” to opowieść o meandrach losów Holly, od lat dorastania w Gravesend, na których piętno odciska rodzinna tragedia, po późną starość w Irlandii, w domu nad brzegiem oceanu, kiedy w całej Europie kończą się zasoby ropy naftowej. 
  Życie Holly jest niby całkiem zwyczajne, a jednak naznaczone przebłyskami z przyszłości, odwiedzinami ludzi pojawiających się znikąd i chwilami, w których rozregulowują się prawa rządzące rzeczywistością. Holly Sykes – córka, siostra, matka i opiekunka – ma bowiem do odegrania rolę w wojnie toczonej na śmierć i życie za kulisami naszego świata. Być może Holly okaże się ostateczną bronią, która zadecyduje o losach tego wielkiego starcia.
Jest to metafizyczny thriller, refleksja nad śmiertelnością i kronika naszych konsumpcjonistycznych czasów – „Czasomierze” to panoramiczna, pełna błyskotliwych pomysłów powieść autorstwa Davida Mitchella, któremu niezwykła wyobraźnia pisarska przyniosła sławę jednego z najciekawszych twórców pokolenia. „Czasomierze” to literatura, która Was zaczaruje i głęboko zapadnie w pamięć.
  Jeszcze teraz, gdy to piszę, choć już czytam inną fajną książkę, odczuwam ogromne emocje związane z powieścią Mitchella. Niestety został mi też pewien niepokój, bo autor odmalował świat za niecałe 30 lat i nie wygląda on optymistycznie, delikatnie mówiąc.

Tytuł: Czasomierze
Tytuł oryginały: The Bone Clocks
Tłumaczenie: Justyna Gardzińska
Seria: Uczta wyobraźni
Wydawnictwo: Mag
Ilość stron : 673

Wesołego Alleluja!2 komentarze:

 1. Nie slyszałam jeszcze o tej książce, ale przyznam, że mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam!
  zaczytana-w-fantastyce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale przyznam, że całkiem mnie zaciekawiła :D Na pewno po nią sięgnę, jeśli nadarzy sie okazja :)
  Buziaki :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.