środa, 22 kwietnia 2020

Gdyby nie ty - Colleen Hoover


Gdyby nie ona, moje życie wyglądałoby inaczej.
Gdyby nie on, nie dałabym sobie rady.
Gdyby nie ty…
Gdyby nie córka, przyszłość Morgan wyglądałaby inaczej. Nie planowała ciąży w młodym wieku i szybkiego ślubu. Teraz jest zdeterminowana, żeby uchronić Clarę przed błędami, które sama popełniła.
Gdyby nie matka, Clara mogłaby iść do przodu.
Według niej Morgan staje się coraz bardziej zgorzkniała i zupełnie brak jej spontaniczności.
Clara nie chce być taka jak ona.
Gdy tragiczny wypadek dotyka ich rodzinę, życie kobiet wywraca się do góry nogami.
Morgan znajduje wsparcie u ostatniego mężczyzny, po którym by się tego spodziewała.
Clara zwraca się do chłopaka, z którym nie mogła się kontaktować. Dla jednej i drugiej to relacje okupione dylematami i trudnymi decyzjami. Czy zakazane uczucia zdołają przetrwać?

Przejmująca powieść o miłości, rodzinie i stracie.
Colleen Hoover z wielką wrażliwością i zrozumieniem opisuje relacje, które prawie przestały istnieć. I zadaje nam pytanie: czy i jak o nie walczyć?

Autor: Colleen Hoover
Tytuł:Gdyby nie ty
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Otwarte 

O autorce

Colleen Hoover zasłynęła przede wszystkim jako autorka powieści dla młodzieży, a także dla młodych dorosłych (new adult). Książki te trafiły na amerykańskie listy bestsellerów. Są wśród nich takie tytuły jak "November 9" czy "Szukając Kopciuszka". Popularność zdobyła również seria powieściowa "Slammed – Pułapka uczuć".
(Źródło: tania książka )

Fabuła

Jeśli chodzi o twórczość pani Hoover to, przeczytałam tylko "Maybe Someday" jakoś nie ciągnęło mnie do jej książek, ale gdy pojawiło się "Gdyby nie ty" pomyślałam może by tak przeczytać o tym, że będzie słaba czy nudna nawet nie myślałam, bo wiem, że wszystkie jej książki cieszą się wielkim zachwytem. Czy spełniła moje oczekiwania ? Owszem, lecz znalazło się też parę uwag.

Na samym początku poznajemy historię szczęśliwej rodziny. Morgan w wieku 17 lat zaszła w ciąże i wyszła za mąż za Chrisa, wychowując razem z nim córkę Clarę. Pewnego dnia kobieta odbiera telefon ze szpitala i dowiaduję się, że jej mąż miał wypadek w dodatku nie, może dodzwonić się do siostry, w tej chwili nawet nie pomyślałaby, że jej życie wywróci się do góry nogami. Zostaję sama z Clarą i próbuję ją uchronić przed życiowymi błędami, Clara zaczyna się buntować i nie dogaduję się matką. Morgan natomiast stara się ukryć przed córką coś o czym, wie tylko ona i narzeczony jej siostry. Czy uda się jej zachować wszystko w tajemnicy?

Tuż po tragicznym wydarzeniu masz wrażenie, że spadłaś w przepaść. Ale kiedy zaczynasz się przyzwyczajać, zdajesz sobie sprawę, że to nieprawda. Jesteś tylko na wiecznym rollercoasterze, który właśnie dojechał do samego dołu. Teraz będzie jechał w górę i w dół, i do góry nogami przez długi czas. Może nawet już na zawsze.

Akcja powieści została przedstawiona z dwóch perspektyw matki i córki widzimy jednocześnie co o danej sprawie myśli Morgan, jak i Clara. Autorka w powieści ukazuję, jaka bywa miłość, że nie zawsze jest pięknie i kolorowo. Bohaterowie tej powieści zostali postawieni przed bardzo trudnym zadaniem, ale i w takich momentach pokazali, jacy są silni zwłaszcza Morgan. Jonah mimo chwili zwątpienia stanął na wysokości zadania. Jak wspomniałam na początku, znalazło się też parę uwag, a mianowicie nie, podobało mi się to, że sprawa romansu została tak szybko ucięta, liczyłam na to, że jakoś się to rozwinie, że poznam motyw, dla którego Chris i Jenna to zrobili.

Książkę czyta się bardzo szybko, styl autorki jest prosty emocji w niej nie, brakuję tych pozytywnych, jak i tych smutnych. Na pewno zostanie w waszej pamięci na długo, już jest uznawana za bestseller więc jeśli lubicie tego typu książki to koniecznie, musicie po nią sięgnąć.

Niekiedy ma się wrażenie, że ktoś wstrząsa światem wokół nas i wszystko sypie się zewsząd na głowę, ale jeśli odczeka się wystarczająco długo, to całość zaczyna się uspokajać.

Za możliwość przeczytania dziękuję

1 komentarz:

Copyright © Moc Recenzji , Blogger