sobota, 11 maja 2019

Piosenki (nie) miłosne - Natalia Sońska


Tytuł: Piosenki (nie) miłosne 
Autor: Natalia Sońska 
Ilość stron: 319 
Data premiery: 24.04.2019
Wydawnictwo: Czwarta Strona 
"Nie wolno porzucać czegoś, co daje nam szczęście, kogoś, kto poświęca się całym sobą tylko dla ciebie. Choćby wszystko przemawiało, nie odrzuca się miłości i dobroci, którą ktoś ci ofiaruje. Bez względu na okoliczności trzeba ufać, że razem można przetrwać wszystko."
Prawdziwa miłość i nękane rozterkami serce… To historia dla wszystkich książkoholiczek, które oczekują niebanalnych emocji.

To najtrudniejsza decyzja w życiu Igora.


Nie powie niczego więcej, nie zrani Zosi jeszcze bardziej.


A przede wszystkim nie złamie się i nie przyzna do prawdy.


Nawet jeśli to najgorsza decyzja w jego życiu.Po bestsellerowych Listach (nie)miłosnych przyszedł czas, by poznać historię Igora. Czy Zosia dowie się, dlaczego ją zostawił?W poprzedniej części ,,Listy (nie) miłosne" poznaliśmy historię oczami Zosi, gdzie Igor potraktował ją okrutnie, odchodząc pozostawiając po sobie tylko list. Większość osób, które czytały pierwszą część, z pewnością go nie polubiły za to jak się zachował. W drugiej części wszystko się wyjaśnia dlaczego wyjechał, zostawił Zosię oraz rodzinę z dnia na dzień.

Piosenki (nie) miłosne to historia opowiedziana przez Igora. Okazuje się, że znalazł się on w bardzo trudnej sytuacji i nie chcąc krzywdzić swoich bliskich, postanowił ich opuścić. Wyjeżdża on więc do Warszawy, gdzie zatrzymuje się u swojego chrzestnego. Ciężko jest mu się pogodzić z tym, co go spotkało. 


Po przeczytaniu ,,Listy (nie) miłosne'' wiedziałam, że muszę sięgnąć po drugą część zwłaszcza, że tam historia jest opisywana z perspektywy mężczyzny także z niecierpliwością, czekałam na premierę. I warto było czekać. Opowieść jest pełna bólu i wzruszenia, różni się tym od poprzedniej, że nie ma w niej słodkości i romantyzmu, za to jest cierpienie i smutek.  Czytając, można przeżywać te złe, jak i te dobre i zabawne momenty, o których opowiada Igor.

Książka jest świetnie napisana czyta się ją szybko. Bardzo mi się podobało to, że w książce znalazły się teksty piosenek, jak się okazało parę z nich, lubię dlatego czytając, gdy trafiłam na którąś z nich puszczałam sobie i próbowałam wsłuchać się w słowa piosenki.Autorka porusza bardzo ważny temat i pokazuję jak bardzo, są nam potrzebni bliscy. Czytając ją, byłam ciekawa, jak się to wszystko zakończy? I śmiało mogę wam się przyznać, że zakończenie mnie mega wzruszyło. Po skończeniu poprzedniej części czułam lekki niedosyt, pojawiały się pytania, dlaczego on to zrobił ? Czy kiedyś wróci i wyjaśni, co się stało? Teraz po skończeniu drugiej części mam wszelkie odpowiedzi na pytania. 

Książki pani Sońskiej miałam już okazję czytać więc wiedziałam, że na pewno się nie zawiodę. Jeśli czytaliście Listy (nie) miłosne koniecznie, sięgnijcie po jej drugą część Piosenki (nie) miłosne. 11 komentarzy:

 1. Mam w planach drugą część. Na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji jeszcze przeczytać, ale mam na liście "do przeczytania" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te okładki są niezwykle urocze. *_* Co do samej historii to jeszcze nie wiem, czy uda mi się je przeczytać. :)

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część czytałam i pewnością sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. O serii raczej nie słyszałam albo jej nie kojarzę. Myślę, że nie prędko się z nią zapoznam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze niczego tej autorki, ale mam w planach to zmienić :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie moje klimaty, okładki są bardzo delikatne i kobiece

  OdpowiedzUsuń
 8. Natalia Sońska stworzyła doskonałą historię, która uzupełnia poprzednią część. "Piosenki (nie) miłosne" wywołują sporo emocji, ale z pewnością nie zawodzi podczas lektury. Świetna recenzja! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam dwie inne książki tej autorki i bardzo mi się podobały. Zostawiam ją sobie w pamięci na czasy, kiedy będę potrzebowała czegoś lekkiego i emocjonującego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety jeszcze żadnej z tych książek nie udało mi się przeczytać - ah maturka:) Ale planuję to nadrobić! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Moc Recenzji , Blogger