niedziela, 7 kwietnia 2019

Wychodząc z ukrycia - Ewa OlchowaAutor: Ewa Olchowa 
Tytuł: Wychodząc z ukrycia 
Saga: Zrodzona część 1 
Wydawnictwo: Ewa Olchowa Wydawnictwo Jednoosobowe 


Kiedyś napotkałam zwiastun zapowiadający premierę tej właśnie książki i zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia tematyka jak najbardziej dla mnie. 

Kilka słów o Autorce: 

Ewa Olchowa

Urodziła się w 1985 r. w niewielkiej miejscowości w północno-zachodniej części Polski, jako czwarte dziecko ośmioosobowej rodziny. Zakochana w książkach i filmach fantasy postanowiła w 2010 r. rozpocząć swoją własną przygodę z powieścią. Obecnie wraz z mężem i dwójką wspaniałych dzieci mieszka w Poznaniu, gdzie pracuje nad kolejnymi częściami sagi ZRODZONA.

SAGA ZRODZONA - to porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy.

Porzucona przez matkę jako noworodek trafiasz pod opiekę starszej kobiety, która z czasem staje się Twoim całym światem.
Pozbawiona własnej tożsamości wzrastasz w duchu bezwzględnego posłuszeństwa.
Mimo to nie masz złudzeń. Wiesz, że nie należysz do tego świata.
Za silna… za szybka…
Zamknięta w czterech ścianach, jesteś jak ucywilizowane zwierzę.
Wyuczona wstrzemięźliwość i opanowanie tylko z pozoru czynią Cię człowiekiem.
Co jednak stanie się, jeśli spotkasz podobnych do siebie?
A wiedz, że przydarzy się to prędzej czy później… Główną bohaterką jest Rose dziewczyna porzucona przez matkę jako noworodek. Trafiła pod opiekę Lucy, która ją adoptowała, lecz obie wiedzą, że Rose nie jest zwykłą nastolatką jak jej rówieśnicy i ma nadprzyrodzone zdolności. A tego, kim jest będzie musiała się dowiedzieć. 

Życie Rose staję się jeszcze trudniejsze, gdy pewnego dnia napotyka na swojej drodze pewnego mężczyzna, który wie o niej coś, o czym ona sama nie ma pojęcia. 
Pewne wydarzenia zmuszają je do opuszczenia Londynu, miejsca, w którym dotychczas mieszkały i przeprowadzenia się do Portree w Szkocji. Tam dziewczyna poznaję rodzinę Lucy i zaprzyjaźnia się ze swoimi kuzynami Mattem i Alexem. Nad wszystkim czuwa Will tak, żeby dziewczyna z babcią czuły się bezpieczne.

Will mężczyzna, który wiele przeszedł w życiu stara się ochronić Rose przed złem robi wszystko, żeby jej sekret był bezpieczny.

W książce pojawiają się dwa gatunki Luminaci i Łowcy. Do których z nich należy Rose ?


Wychodząc z ukrycia to debiut Pani Ewy, w którym pokazuję takie wartości jak przyjaźń miłość troska o bliskie osoby. Od jakiegoś czasu chciałam ją przeczytać i się udało. 
Jestem zachwycona tym, co stworzyła autorka książkę czyta się lekko i przyjemnie oprawa graficzna nie jest przesadzona, a i tak przyciąga uwagę. 

W tym roku ma zostać wydana druga część a ja już nie mogę się doczekać, żeby dowiedzieć się co dalej z Rose, bo czytając ostatnią stronę zadajemy sobie pytanie, co dalej  ?

Polecam wam sięgnąć po tę książkę możecie ją kupić tylko na tej stronie. https://ewaolchowa.com/


Za możliwość przeczytania dziękuje Pani Ewie.


7 komentarzy:

 1. Interesujący debiut. Będę miała go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem możliwe , że się skuszę. Twoja recenzja jest niezwykle przekonująca.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Już pierwsze zapowiedzi bardzo mnie zainteresowały. Jestem ciekawa tych Luminatów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O książce słyszałam jednak na razie nie będę jej czytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemnie wyczekuje się na kontynuacje, czy nowe przygody czytelnicze, sympatycznie, kiedy książka spełni nasze oczekiwania. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam i kocham tą książkę. Już nie mogę się doczekać drugiej części 😍

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubie fantastyke, ale o tej ksiązce nie słyszałam. Zapisuję tytuł:)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.