czwartek, 14 stycznia 2016

Nicholas Sparks - Dla Ciebie Wszystko


,,Poczuła, że jej przyszłość rozwiewa się jak ziarnka piasku na wietrze, przyszłość, która już wydawała się sennym marzeniem.''

Dawson Cole i Amanda Collier. Chłopak z dołów społecznych, wychowany w rodzinie uchodzącej za najgorszą, najbardziej mściwą, najbardziej niebezpieczną w całym hrabstwie Pamlico: złodziei, dilerów narkotyków, sutenerów i pijaków ze skłonnościami do przemocy. I dziewczyna z przeciwnego bieguna społecznego, pragnąca zostać nauczycielką. Różnice pochodzenia, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie po-godził. Żyje samotnie, pracując na platformach wiertniczych i pokutując za dawne winy. Amanda, mimo że wyszła za mąż i urodziła dzieci, czuje się nie-szczęśliwa. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Stłamszone przed laty uczucie powraca – ale czy uda im się odnaleźć szczęście na przekór całemu światu? Przeszłość i związane z nią konflikty odzywają się ze zdwojoną siłą...


,,Miłość zawsze mówi więcej o tych, którzy ją odczuwają niż o tych, którzy są jej obiektem"


Pozwólcie że odniosę się do wersji filmowej gdyż ostatnio oglądałam ten film i był niesamowity, książka pewnie też jest świetna, ja niestety zraziłam się do pana Sparksa po trafieniu na książkę ,,Prawdziwy Cud" ale postanowiłam zobaczyć film Dla ciebie wszystko bo wiem że książki pana Nicholasa są pięknie napisane może nie wszystkie przypadły mi do gustu ale większość wygrała. Cała historia Dawsona i Amandy jest przepiękna, miłość powracającą po latach niestety nie kończy sie happy endem.  


,,Jeśli się kogoś kocha, to trzeba pozwolić mu odejść, prawda?"


,,Przeszłość odeszła i pozostała mi już tylko przyszłość."

Polecam :) 

4 komentarze:

 1. Biorę każdego Sparka teraz już w ciemno. Jest idealny <3

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest to idealna książka na popołudnie, jak i film na wieczór! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie ta książka w ogóle się nie podobała :/ Męczyłam się niesamowicie, Sparks nie zostanie moim ulubionym autorem :)
  http://maw-reads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Razem z siostrą prenumerujemy kolekcję kioskową Sparksa i wrażenia opisujemy na naszym blogu podróżniczym Sisters92 co dwa tygodnie. Ta pozycja Paulinie w wersji książkowej także się podobała.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.