wtorek, 12 listopada 2019

Oczy Anioła - Shannon Dittemore


Autor: Shannon Dittemore
Tytuł: Oczy Anioła 
Ilość stron: 288
Wydawnictwo: Edycja św Pawła  

Brielle to młoda dziewczyna, która wyjeżdża do dużego miasta, aby realizować swoje marzenia, ale zamiast tego, przeżywa tam tragedię. Ginie jej przyjaciółka wraca więc do rodzinnego, podrzędnego Stratus, w stanie Oregon. Po powrocie nie może się uporać z poczuciem żalu i winy… a także z niewiarygodnym, odrętwiającym zimnem, od którego nie może się uwolnić.

Jake mieszka w miasteczku od niedawna, jest nowym uczniem w szkole i chłopakiem z sąsiedztwa. Ma gorące dłonie i niewiarygodny dar, z powodu którego jest w ogromnym niebezpieczeństwie.

Połączy ich coś więcej niż los… W otaczającym ich cieniu czai się potężne zło, ukryte pod osłoną codzienności. Nad nimi czuwają dwa anioły, niepewne tego, co może się wydarzyć. A piękno, jakiego dotychczas nie widzieli, wzywa ich, aby włączyli się do walki w świecie, w którym wszystkie ludzkie wybory mają swój początek. To królestwo, które widzą tylko anioły, demony… i Brielle.

Lekturę czyta się w miarę szybko narracja podzielona jest na kilka osób. Autorka w dość ciekawy sposób opisuje to jak wygląda świat innymi oczami oraz porusza temat handlu ludźmi.
Jeśli chodzi o głównych bohaterów są to młodzi ludzie. Brielle pomimo młodego wieku, straciła dwie bliskie jej osoby- przyjaciółkę oraz mamę, której nie pamięta zbyt dobrze.
Po tragicznej śmierci przyjaciółki wraca do rodzinnego miasta. Przez to co się wydarzyło, staję się zamkniętą w sobie dziewczyną, która nie może poradzić sobie z obezwładniającym chłodem. Następstwem tego, jest to, że czasami czasami trzęsą jej się ręce i musi nosić rękawiczki. W szkole poznaje Jake, chłopaka który jest dość tajemniczy. Pewnego dnia Brielle wychodzi na spacer, który okazuje się być katastrofalny w skutkach. Gubi drogę, skręca kostkę i na domiar wszystkiego, nadciąga burza. Jedyne pozytywne wydarzenie, to nagłe pojawienie się Jake, z którym postanawiają przeczekać w szopce ulewę. Tu okazuję się że chłopak ma dar leczenia ran przez dotyk, więc pomaga dziewczynie. Jednak nie wie, jakie to ma konsekwencje. Jego dar dostrzega demon, który chce oddać go diabłu. Dziewczyna staję się dzięki niemu bardziej otwarta, spędzając z nim dużo czasu.


Książka ,,Oczy Anioła" to powieść o przyjaźni, rodzącym się uczuciu próbie wybaczenia sobie i świecie aniołów,

Polecam wam przeczytać tę książkę o świetnej fabule i o przeżyciach młodej dziewczyny i jej bliskich.

5 komentarzy:

 1. Nie będę ukrywać jestem szczerze zaciekawioną fabułą książki :) W moim przypadku to coś nieoczekiwanego; zazwyczaj nie czytam tego typy książek.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka może przypaść mi do gustu. Fajna lektura na zimę.

  OdpowiedzUsuń
 3. To chyba jednak nie do końca coś dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jej. Wcześniej o niej nie słyszałam. Na razie mam małą urazę do aniołów w literaturze.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. O proszę, nie znam nawet tej książki ale jestem bardzo zaciekawiona :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Moc Recenzji , Blogger