niedziela, 4 sierpnia 2019

A Discovery of Witches - Księga czarownic (recenzja serialu)


Diana Bishop jest niezwykle bystrą i błyskotliwą wykładowczynią historii na Oxfordzie. Kobieta jest również czarownicą, ale robi co może, aby zapomnieć o swoim pochodzeniu. Wszystko zmienia się jednak w dniu, w którym wchodzi w posiadanie tajemniczego manuskryptu. Aby rozwikłać związaną z nim zagadkę, historyczka podejmuje współpracę z enigmatycznym genetykiem, Matthew Clairmontem. Szybko okazuje się, że i on skrywa mroczną rodzinną tajemnicę - jest wampirem. Ich wspólne poszukiwania sprawiają, że kruchy pokój, który od wieków panuje między czarownicami, wampirami, demonami oraz ludźmi jest zagrożony.

„Księga czarownic” to serial zrealizowany na podstawie bestsellerowego cyklu „Księga wszystkich dusz” autorstwa Deborah Harkness. Produkcja jest pełną magii i tajemnic współczesną opowieścią o miłości. Książki zostały opublikowane w ponad 37 krajach i cieszyły się ogromną popularnością również w Polsce.

Jeśli chodzi o bohaterów grających to Matthew Goode skradł moje serce swoją grą aktorską i postać, którą odgrywa ląduję na liście moich ulubionych postaci nadprzyrodzonych ;D

W serialu możemy przenieść się w urokliwe miejsca jak Oksford posiadający bibliotekę ze starymi książkami czy do przepięknej Wenecji. 
Serial ogląda się bardzo szybko, każdy odcinek trwa 40 min nim się obejrzycie to, odcinek się kończy. Jeśli jesteście fanami takich seriali, to koniecznie musicie obejrzeć. 

Stacja Sky potwierdziła powstanie 2 i 3 sezonu więc pozostaję tylko czekać. 

2 komentarze:

  1. Muszę polecić ten serial siostrze. Ona lubi takie klimaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy sezon pozytywnie mnie zaskoczył - z niecierpliwością czekam na kolejny! :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.