wtorek, 21 lutego 2017

Joe Alex – Zmącony spokój pani labiryntu.


  Akcja zaczyna się ciekawie (co prawda standardowo), od odczytania przez panią archeolog starego dokumentu napisanego prze Kreteńczyków, będących wówczas u szczytu swej potęgi morskiej. Trzeba było odnaleźć wyspę i ukryte skarby.
Książkę dostałem w prezencie. Jest to kryminał, w którym opisane są idealne warunki do popełnienia morderstwa,bezludna wyspa na Morzu Śródziemnym, latarnik i grupka ośmiorga archeologów, której towarzyszy Joe Alex, towarzysząc swojej ukochanej Karolinie. Ale w kryminale tym stanowczo brakuje czerwieni.
  Przez pierwsze 60% jest to raczej książka przygodowa w stylu przygód Indiany Jonesa. Pomiędzy opisami przyrody i groźnej aury dowiadujemy się, że jedna osoba nie jest lubiana przez innych członków wyprawy i kilka osób ma motyw. Ale na skalistej wysepce, podczas groźnego huraganu łatwo o wypadek...

  Długo rozkręcająca się akcja, troszkę banalne i przewidywalne zakończenie oraz dość skrótowo potraktowana intryga to minusy, które zauważą fani kryminału, którzy czekają na super zagadkę.

Cienka jest to książka, którą idzie pochłonąć w jeden wieczór.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Autor : Joe Alex (Maciej Słomczyński)
Ilość stron: 159

Pozdrawiam serdecznie
            Tomek


1 komentarz:

  1. Mogłabym się zanudzić przy tej książce mimo tego, że jest zdecydowanie krótka. Zupełnie nie trafia w moje ramy literackie więc odpuszczam.
    Pozdrawiam,
    www.zaczytanawiedzma.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.