piątek, 11 września 2015

Irene Cao - Widzę Cię

Dziś przychodzę do was z nową recenzja. Książka nosi tytuł ,,Widzę Cię" jest to pierwsza część bestsellerowej włoskiej trylogii erotycznej.

Irene Cao urodziła się w Pordenone  w 1979 roku. Studiowała filologię klasyczną w Wenecji, tam także uzyskała doktorat z Historii Antycznej. Obecnie żyje w małym miasteczku w Friuli. Prawa do jej trylogii erotycznej składającej się z tomów Widzę cię, Słyszę cię i Pragnę cię zostały sprzedane wydawcom z 14 państw, a same książki plasują się na szczytach międzynarodowych list bestsellerów.


Autor: Irene Cao
Tytuł: "Widzę cię"
Tytuł oryginału: "Io ti guardo"
Cykl: Trylogia zmysłów
Tom: 1
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: styczeń 2015
Liczba stron: 304


Wenecja, Rzym, Sycylia: podróż w poszukiwaniu namiętności. 
Kobieta która nie zaznała miłości i mężczyzna z mroczną przeszłością...


Gdyby dało się uchwycić przyjemność, Elena robiłaby to oczami. 29-latka, piękna i niewinna, nie wie, czym jest namiętność. Jej świat to sztuka i barwy, jak te tworzące fresk, którego restauracji podejmuje się w Wenecji, magicznym mieście, w którym przyszła na świat. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Leonardo, międzynarodowej sławy szefa kuchni, który nagle zjawia się w jej życiu, powoduje przewrót w jej romansie z Felippo, na co już wcześniej miała ochotę i co najważniejsze, całkowicie odmienia jej życie erotyczne. Leonardo, nieoczekiwany mieszkaniec pałacu, w którym pracuje Elena, otwiera przez nią bramy raju, do których tylko on posiada klucze. Tajniki sztuki kulinarnej, która w jego rękach staje się ekstazą dla podniebienia, to nie jedyne atuty Leonarda - mężczyzna wie, że rozkosz, to podbój wszystkich zmysłów, że ma ona swój kształt, zapach i smak. Leonardo wiedzie Elenę aż do granic obsesji. Jednak jest pewien warunek...


Elena to 29 letnia konserwatorka zabytków jej pierwszym zleceniem jest odrestaurowanie fresku, podczas swojej pracy poznaje tajemniczego mężczyznę o imieniu Leonardo. Nawet nie wie jak bardzo zmieni on jej życie.  

Moja ocena jest podzielona na pół z jednej strony książka mi się spodobała lecz z drugiej niektóre części z książki nie spodobały mi się. 

Bardzo podobał mi się ostatni rozdział w którym to Elena zdaje sobie sprawę z tego że zraniła swoim zachowaniem wiele bliskich jej osób i jedzie do Rzymu by przeprosić swojego przyjaciela Filippa. 

Za to nie podobała mi sie postać Leonardo gdyż był taki tajemniczy i władczy , wydawał tak jakby polecenia które Elena spełniała i to mi się nie podobało w tej książce. 

A wy czytaliście tę książkę, jakie są wasze opinie ?? 

1 komentarz:

  1. Nigdy nie słyszałam ani o tej książce, ani o tej autorce, ale ja ogólnie nie przepadam za erotykami, to nie moja bajka.

    Books by Geek Girl

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.